KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16557124
nr 1655 7124
Gösta Sundvall
(1900-1957), Sverige
Oljemålning, Bygata. Signerad. Olja på duk, 52x72 cm, yttermått inklusive ram: 70 90
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 november 2024
kl 19:14:03
4/11 12:54:50
Gösta Sundvall
Läs mer om Gösta Sundvall